روز جهانی محیط زیست – بخشی از راه حل باشیم، نه بخشی از آلودگی

لینک کوتاه مطلب:

پنجم ژوئن هر سال از سال ۱۹۷۴ تا کنون روز جهانی محیط زیست از سوی سازمان ملل اعلام شده است. این روز فرصتی است تا تفکر و رفتار مسئولانه افراد، دولت ها، شرکت ها و جوامع در حفظ و تقویت محیط زیست گسترش یابد.

روز جهانی محیط زیست - بخشی از راه حل باشیم، نه بخشی از آلودگی

روز جهانی محیط زیست ۲۰۱۹ به میزبانی چین برگزار میشود. موضوع اعلام شده برای این روز «مبارزه با آلودگی هوا» است. ما نمی توانیم نفس کشیدن خود را متوقف کنیم، ولی می توانیم کاری در مورد کیفیت هوایی که نفس می کشیم انجام دهیم.

آلودگی هوا در خانه و در خارج از خانه، قاتل خاموشی است که هر ساله بیش از ۷ میلیون نفر را در جهان به کام مرگ می کشاند. بیش از ۶۰۰ هزار نفر از این تعداد سهم کودکان است.

روز جهانی محیط زیست ۲۰۱۹، از دولت ها، صنایع، جوامع و افراد دعوت می کند تا برای گسترش استفاده از انرژی های تجدید پذیر و فن آوری های سبز و بهبود کیفیت هوا در شهرها و در مناطق سراسر جهان اقدام نمایند. هم اکنون ۹۲ درصد از مردم جهان دیگر هوای پاک تنفس نمی کنند.

مسلما حرکت های نمادین و شعار گونه تاثیری بر کاهش حجم کنونی آلودگی هوای شهرها ندارد. وقت آن رسیده است که فراتر از حرف ها و شعارها، سعی کنیم سهمی در کاهش آلودگی هوا داشته باشیم. در واقع سعی کنیم هر چه بیشتر بخشی از راه حل باشیم، نه بخشی از آلودگی.

برای سهولت دسترسی شما کاربران عزیز به آخرین مطالب و اخبار سایت تصمیم گرفتیم تا خبرنامه ایمیلی انجمن علوم مهندسی آب را راه اندازی کنیم. عضویت در این خبرنامه رایگان بوده و برای عضویت کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *