تمهیدات لازم برای مقابله با آلودگی آب تهران اندیشیده شده است!

لینک کوتاه مطلب:

تمهیدات لازم برای مقابله با آلودگی آب تهران اندیشیده شده است!

▫️ معاون نظارت بر بهره برداری آبفای استان تهران گفت: به تمامی زیر مجموعه ها دستورالعملی ابلاغ شده که میزان کلر زیر ۰.۸ PPM نباشد.

▪️ محمدرضا کرمی‌نژاد درباره تمهیدات لازم برای آلوده نشدن منابع آبی به ویروس کرونا اظهار داشت: ما در استان تهران دو منبع آب زیرزمینی و سطحی را داریم، ۶ تصفیه خانه در مدار هستند، ۲۶ درصد منابع آب زیرزمینی داریم که در مواقع اضطرار استفاده می‌کنیم.

▫️ وی افزود: یکی از مهمترین اقدامات ما این است که به تمامی زیر مجموعه‌ها دستورالعملی ابلاغ شده که میزان کلر زیر ۰.۸ PPM نباشد.

▪️ معاون نظارت بر بهره برداری آبفای استان تهران در ادامه گفت: سالانه یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون متر مکعب آب شرب در استان تهران مصرف می‌شود که ۱.۶ میلیارد متر مکعب مربوط به شهر تهران و مابقی در بقیه استان مصرف می‌شود. یعنی ۲۵ درصد آب کشور در تهران استفاده می‌شود که ۷۱ درصد آن از آب‌های سطحی و ۲۱ درصد از آب زیرزمینی تامین می‌شود.

 

منبع
خبرگزاری ایلنا

 

تمهیدات لازم برای مقابله با آلودگی آب تهران اندیشیده شده است!بیشتر بخوانید:تصفیه آب چیست – از تاریخچه تا مراحل انجام تصفیه (+ ویدئو)
برای سهولت دسترسی شما کاربران عزیز به آخرین مطالب و اخبار سایت تصمیم گرفتیم تا خبرنامه ایمیلی انجمن علوم مهندسی آب را راه اندازی کنیم. عضویت در این خبرنامه رایگان بوده و برای عضویت کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *